Naneu - Alpha L - Fotobatohy

Naneu - Alpha L

Americká firma NANEU Vám má jistě co nabídnout. Jejich design je nápaditý, batohy jsou velice dobře zpracované a hlavně promyšlené a dotažené do nejmenších detailů.

alpha-l_qtr_r.jpg

Fotobatoh ALPHA L rozdělí obec fotografů na tři části - buďto se Vám na první pohled zalíbí, nebo naopak Vás nezaujme. Třetí část se prvně bude tvářit rezervovaně, ale po prozkoumání jeho útrob se přikloní k první skupině.

celni-pohled.jpg

Pojďme se na tento batoh podívat blíže. Jeho Military designe jej odlišuje od všech ostatních fotobatohů. Můžete jej zakoupit ve dvou barevných variantách - černé, nebo olivově zelené.

porovnani-alpha-bravo.jpg

porovnani-alpha-bravo-zada.jpg

Batoh ALPHA L má svého menšího bratra - typ BRAVO. Tento malý batoh je velice podobný svému většímu bratrovi, neumístíte zde ale notebook.

otevrene-celni-kapsy.jpg

Prohlídku začneme z čela fotobatohu. Kde Vás prvně zaujmou dvě velké kapsy. Obě kapsy mají krycí klopy jištěné suchými zipy. Za těmito kapsami se nachází velká kapsa na zip.

celni-organizer.jpg

V tomto prostoru máte standardní organizér - velkou plochou síťovanou kapsu na zip v přední straně prostoru, pak dvě volné kapsy a pozice pro psací potřeby. Zadní stěna pak skrývá zahnutý zip za kterým se skrývá prostor s malým organizérem. Na organizerem naleznete další zip s plochou kapsou.

kapda-na-nb.jpg

kapsa-na-nb-bocni-pohled.jpg

Nad těmito kapsami se nalézá třetí prostor - tentokrát velká plochá kapsa, která pojme 15,4" notebook, nebo dokumenty formátu A4. Umístění tohoto prostoru je určitě výhodné pro samotný notebook (neláme se o Vaše záda při přenášení v kapsách v zádové části) a také pro Vás - záda batohu se pak mohou lépe přizpůsobit Vašim zádům.

kapsa-organizeru-horni.jpg

horni-kapsa-s-vyjimatelnym-dnem.jpg

Poslední čelní zip Vám umožní vstoupit do prostoru pro osobní věci. Je vybaven malou jištěnou kapsou pro mobil nebo MP3 přehrávač - nechybí ani gumový průvlek pro sluchátka. Zadní stěna pak nabízí další plochý prostor krytý zipem. Do prostoru umístíte svačinu či oblečení. Pozornější naleznou suché zipy po obvodu dna - celé dno se dá vyjmout a spojit tuto horní komoru s dolní (po vyjmutí fotoprostoru). Získáte tak velký prostor pro chvíle, kdy nebudete fotografovat.

bok-pravy.jpg

bok-levy.jpg

Po obou stranách fotobatohu jsou kompresní popruhy jištěné plastovými přezkami.

detail-kapsy-na-stativ.jpg

levy-bok-s-vyjmutou-stativovou-kapsou.jpg

stativ-bok.jpg

stativ-celo.jpg


Na levém boku pak naleznete kapsu na zip, ve které se skrývá vyjmutelná kapsička, do které zasunete nohy vašeho stativu. Horní část stativu zajistíte kompresním popruhem.

zada-s-popruhy.jpg

Ramenní popruhy jsou dobře polstrované, doplněné o zkracovací popruhy. Samozřejmostí je odpružený a výškově seřiditelný hrudní popruh a bederní popruh s oky, pro připevnění dalšího příslušenství. Na ramenním popruhu naleznete malou odnímatelnou kapsičku na mobil nebo navigaci GPS.

zada-bez-popruhu.jpg

fotoprostor.jpg

Záda jsou polstrované a skrývají samotný fotoprostor. Do něj se dostanete rozepnutím dvou jezdcového zipu v dolní části zad. Fotoprostor skrývá vyjímatelnou polstrovanou část s variabilními příčkami.

velka-sada.jpg

velka-sada-komplet.jpg

Prostor pojme naši velkou fotovýbavu. Jen je nesmíte naplnit venku a snažit se pak vše nasadit. Postup je opačný - nasaďte polstrování a pak teprve techniku. Vše jde bez problémů.

mala-sada.jpg

mala-sada-detail.jpg

Bez problémů zde umístíte i malou foto sadu.

plastenky.jpg

Součástí fotobatohu jsou dvě pláštěnky uložené v síťovaných kapsách, které můžete připnout k bederním popruhům. Pojmou i malou PET láhev.

plastenka-cerna.jpg

rub-cerne-plastenky.jpg

První pláštěnka je černá, z rubu je stříbrná. Ochrání Váš fotobatoh jak před deštěm, tak před ostrým sluncem či pískem.

plastenka-stribrna.jpg

Druhá pláštěnka je kompletně stříbrná. Je to duplicita, ale proč se zlobit za něco příjemného navíc...

Batoh je velice dobře zpracovaný, materiál je kvalitní, líbí se nám spousta kapes a prostorů. U takto vybaveného fotobatohu nám trochu schází specializovaný organizér pro paměťové karty či baterie... Prostoru je zde dost.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

Pro vybavení fotobatohu jsme použili malou sadu:

NIKON D70

telo-sloupec.jpg

Samotné tělo D70 je široké 140 mm, vysoké 110 mm a v nejhlubším místě - v gripu má 70mm.

NIKKOR 18 - 70 3,5-4,5

18-70-sloupec.jpg

Setový objektiv je vysoký 85mm a má průměr 70 mm.

NIKKOR 12-24 4,0

12_24-sloupec.jpg

širokoúhlý objektiv má výšku 115 mm a průměr 80 mm.

TAMRON 70 - 300 4-5,6
tam70-300-sloupec.jpg

Teleobjektiv má ve "složeném" stavu výšku 135 mm a s nasazenou sluneční clonou v transportní poloze má průměr v nejšírším místě 85 mm.

a velkou sadu:

Tělo CANON 5D

5d-mala.jpg
Šířka těla je 150 mm, výška 120 mm. Hloubka v nejširším místě - to je v gripu - je 70 mm.

Základní objektiv
CANON 24-70 2,8L

24_70-mala.jpg

Výška objektivu je 140 mm, jeho průměr v nejširším místě je 80 mm.

Širokoúhlý objektiv
CANON EF 17-40 4,0L
mini-17_40-samostatne.jpg

Výška tohoto objektivu je 120 mm, průměr v nejširším místě je 80 mm

Teleobjektiv
CANON EF 70-200 4,0L
mini-70_200-samostane.jpg

Délka objektivu je 200 mm, průměr cca 70 mm. Při uložení do fotobatohu jsme použili objektiv s nasazenou sluneční clonou v transportní poloze. Průměr celé sestavy se pak v nejširším bodě zvětšil na 100 mm.

Blesk CANON SPEDLITE 430 EX
uložený v ochranném pouzdře

mini-blesk-obal-samostatne.jpg

Výška pouzdra je 165 mm, šířka 75 mm a hloubka 60 mm.

Jako poslední jsme do "výzbroje" zařadili
pouzdro na filtry COKIN

mini-cokin-120px.jpg

Toto pouzdro má tyto rozměry:
šířka a výška jsou 125 mm, hloubka 65 mm


Komentáře (1)

#1
balloon Dobrý den, batoh se mi velmi líbí, mám otázku, vejde se do osobního prostoru, či prostě někam do batohu klasická 2l PET láhev s vodou? Bylo by pěkné, kdybyste v testech toto vždy zohlednili, takové PET testovací kritérium, dost mě mrzí, že do plno fotobatohů sice dám veškerou výbavu, ale pití abych si nosil snad v igelitce
0
Odpověď: Dobrý den, s dvoulitrovou lahví bude problém u většiny fotobatohů. Firma Naneu jako jedna z mála výrobců u některých typů brašen nabízí H2O kapsu. U tohoto typu ale není obsažena. Pro velkou láhev můžete použít držák pro stativ - pokud jej nenosíte...

Výrobci fotobatohů na truristické potřeby vůbec málo dbají. Na výlet si s sebou můžete vzít třeba i tři těla a šest objektivů, ale svačinu, vodu a oblečení? No asi do druhého batohu ))
CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2020 Fotobatohy · Počet návštěv: 1332183 (8862)