Lowepro - DryZone Rover - Fotobatohy

Lowepro - DryZone Rover

alert Obsah této stránky není aktuální. Níže uvedené informace jsou neplatné. Stránka je uchována pouze z archivních důvodů.

Fotobatoh DryZone Rover je zvláštnost mezi fotobatohy, jak výbavou, tak hlavně funkčností - je totiž vodotěsný. Abychom to uvedli na pravou míru - dolní kapsa určená pro transport fototechniky je plně vodotěsná. Toto Vám žádný jiný fotobatoh nenabídne.

z-cela.jpg

Na první pohled Vás zaujme jeho žluto-černá barva. Je to asi jediný batoh se žlutou barvou... Na druhý pohled si všimnete spodní "pogumované" části. To je ta nejdůležitější část batohu - vodotěsný prostor pro fototechniku. Po rozepnutí čelní spony zpozorujete plastovou výztuhu - kulatinku obepínající horní čát fotoprostoru, uchycenou v očkách. Při otevření fotoprostoru zajistí tvar horní části.

z-boku.jpg

Proto, abyste prostor odklopili, musíte mimo čelní spony otevřít i zip. Ten je jednou z dalších zvláštností tohoto batohu. Je zcela uzavřený a vodotěsný.

dolni-zip.jpg

Při prvním otevření tohoto vodotěsného jednojezdcového zipu se nelekněte. Za jezdec musíte potáhnout opravdu silou, aby se alespoň o kousek posunul. Uvnitř fotoprostoru naleznete speciální pastu na promazání zipu a jednoduchý grafický popis, jak zip promazat. Pak již půjde podstatně lehčeji - ovšem díky své vodotěsnosti nebude nikdy tak pohodlné jej rozepnout, jako u standardních typů zipů.

dolni-odklopene.jpg

Po celkovém rozepnutí zipu a odklopení horní části uvidíte vnitřní polstrovanou část, opět jištěnou zipem.

spodek-cely.jpg

Vnitřní fotoprostor je dokonale polstrovaný, obsahuje dvě velké a tři malé příčky uchycené suchými zipy.  Uvnitř je pak odnímatelná kapsička pro uložení kabelů a drobných věcí. Jak jsme již výše psali, naleznete zde i pastu pro promazání vodotěsného zipu. Pohodlně zde uložíte velkou zrcadlovku a několik objektivů.

viko-spodni-casti-kapsy.jpg

Ve víku fotoprostoru naleznete dvě kapsy pro uložení paměťových karet.

zezadu.jpg

Pojďme se ještě podívat na záda batohu. Ty jsou dostatečně polstrované, ramenní popruhy jsou široké, měkké s vysokou variabilitou nastavení. Jsou doplněny odpruženým polohovatelným hrudním popruhem. Bederní popruh je opět velice dobře polstrovaný. Popruhy jsou vybaveny oky modulárního systému, pro zavěšení dalšího příslušenství.

Další věc, kterou vám tento batoh jako jediný nabídne v základní výbavě je zabudovaný CamelBag. Lowepro jej nazývá Hydrapack. Hadička je upevněna na ramenních popruzích a je zakončena širokým uzavíratelným náustkem.

uchyceni-hadicky.jpg

Koncovku hadičky můžete upevnit do otočného plastového držáku. Pít za chůze je pro Vás hračka.

celek-s-bagem.jpg

Samotný vak na vodu má obsah 1,5 l a je umístěn v horní komoře batohu. Proti převrácení je pojištěn očkem a je zasunut v síťované kapse v zádové části. Jinak je horní kapsa prázdná.

vrch-s-bagem.jpg

z-cela-se-stativem.jpg

 

Stativ lze uchytit do "rozbalovací" kapsy, umístěné ve středu batohu. Zajistí rovnoměrné vyvážení batohu i při nesení těžších stativů.

bocni-kapsa.jpg

Poslední kapsy jsou síťované, umístěné po bocích batohů a jištěné zipem.

bocni-kapsa-2.jpg

I přes vysokou cenu je tento batoh určitě zajímavý svou propracovaností. Kvalitní záda, dobře polstrované ramenní a bederní popruhy, voděodolnost a CamelBag Vám dají dostatečnou volnost při trecích v těžkých podmínkách.

Pokud se chystáte prožít extrémní zážitky na dalekých cestách, nezapomeňte s sebou vzít tento batoh. Určitě se Vám bude hodit!
Vytisknout stránku Vytisknout stránku
Turistický fotobatoh s vodotěsnou fotokomorou pro DSLR s 200 mm objektivem a až čtyřmi dalšími objektivy.

Batoh s dělící přepážkou spojuje vodotěsnou fotografickou komoru s osobním úložným prostorem a pitným systémem - dokonalé řešení pro jakékoli dobrodružství pod širým nebem, nad vodou - ale i pod vodou!

DryZone Rover je první batoh svého druhu, který spojuje pitný systém s řešením nošení fotoaparátů. Výsledkem je univerzální batoh pro outdoorové a dobrodružné fotografy, na který se mohou spoléhat i v nejextrémnějších podmínkách, jak to již s výrobky Lowepro dělají více než 35 let!

 Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.
CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2020 Fotobatohy · Počet návštěv: 1319663 (3992)