Lowepro - CompuRover AW - Fotobatohy

Lowepro - CompuRover AW

Pokud milujete volný pohyb v přírodě, pokud hodně cestujete, pokud potřebujete transportovat větší fotovýbavu včetně notebooku, pokud....  Ano, pokud potřebujete toto vše a ještě něco na víc, neopomeňte prozkoumat fotobatoh LOWEPRO CompuRover AW!

pohled-z-boku.jpg

Už na první pohled poznáte, že CompuRover není žádné tintítko. Je to robusní, velký batoh, který splní Vaše požadavky na komfort a rozměry.

Zařadíme ho mezi komfortní turistické fotobatohy. Proč turistické? Proto, že Vám nenabízí jen transport fototechniky, ale nezapomíná ani na Vaše osobní věci. Mnoho batohů Vám nabídne totéž, ale pojem osobní věci je tady opravdu myšlen doslova.

Pojďme se na tento kvalitní fotobatoh podívat z blízka:

z-cela-web.jpg

Čelní pohled na fotobatoh Vám jednoznačně ukáže rozdělení prostoru. Horní turistický prostor a majestátný dolní prostor pro fototechniku. Začneme od turistické části:

 horni-kapsa.jpg

 Po rozepnutí dvoujezdcového zipu horní části se Vám otevře dostečně velký prostor pro Vaše osobní věci. Bez problému zde uložíte větrovku či mikinu, svačinu nebo láhev s vodou. Na zadní stěně naleznete dvě síťované kapsy - horní plochou na zip a dolní se stahovací šňůrkou. Nechybí ani poutko na klíče, které pak nebudete "nahánět" po celém prostoru. Na protější straně naleznete menší kapsu s klopou upevněnou suchým zipem. Do této kapsy pohodlně uložíte osm paměťových karet.

kapsa-na-karty.jpg

Karty jsou uloženy ve čtyřech pozicích po dvou na sobě. Příjemnou vychytávkou je malá zipem uzavíratelná kapsa pro uložení kabelů.

kapsa.jpg

Jméno Rover již vlastní bratr námi testovaného batohu. Náš batoh má navíc ve jméně slovo COMPU. To znamená, že batoh je doplněn o prostor pro notebook.

kapsa-nb-bok.jpg

Prostor je v zadní části za polstrovanými zády. Pro zajištění jsou použity krátké kompresní popruhy. Jako zajímavé maličkosti si všimněte malé sítované kapsy vytvořené v klínu mezi zipem fotoprostoru a zipem NB komory.
Těžko soudit, co řeknou Vaše záda i samotný notebook, pokud by jste jej chtěli přenášet celý den. I když pro celodenní výlet s sebou určitě NB neponesete. V tom případě můžete prostor využít pro transport složené větrovky, či podložky vhodné pro kleknutí či zalehnutí při focení...

s-nb.jpg

Notebook umístěný v tomto prostoru může mít velikost až 17", což uspokojí prakticky všechny. Na této fotografii je zobrazen 15,4" notebook.

mala-kapsa-bok.jpg

Na čelní straně jsou umístěny dvě ploché kapsy na zip. Nejsou moc velké, ale na drobnosti postačí.

detail-horni-casti-web.jpg

Na této fotografii vidíte horní část čelní strany batohu. Po odklopení klopy zajištěné suchým zipem, můžete vysunout pod stahovací gumou dlouhou "kapsu".

kapsa-na-stativ.jpg

kapsa-na-stativ-2.jpg

Vznikne vám tak "jazyk" zakončený malou kapsou. Toto vše je určeno pro trasport stativu. Stativ zasunete pod  "šněrování", dvě nohy zasunete do kapsy jazyku a horní část stativu zajistíte pružným úvazkem v horní části batohu. Je to trochu pracné, ale zajištění pouze horním úvazkem nezajistí dostatečně stabilitu stativu.

 zada.jpg

Pro přenášení batohu v ruce použijete jednoduché madlo. Co můžeme pochválit jsou ramenní popruhy a vůbec celou zadní stranu batohu. Záda jsou slušně vyměkčena a odvětrána. Výborné jsou i široké polstrované ramenní popruhy. Kromě seřízení jejich délky můžete nastavit jejich vzdálenost od horní části batohu. Při nasazení batohu na záda si popruhy velice dobře přizpůsobíte své postavě.

zkracovaci-popruh-2.jpg

Samozřejmostí je i hrudní odpružený popruh s možností výškového seřízení. Velice dobře vypolstrován je i bederní popruh, který v případě potřeby můžete úplně vyjmout. Tento batoh Vám vaše cesty za fotografiemi nezkazí otlaky ani nestabilitou.

plastenka.jpg

Součástí batohu je i ve dně uložená pláštěnka. Je natolik velká, že přikryje celý batoh včetně nasazeného stativu.

Pojďme se podívat na poslední - a pro fotografy asi tu nejdůležitější část batohu - prostor pro fototechniku.

otevrena-spodni-kapsa-celek.jpg

Po rozepnutí zipu chráněného klopou vyklopíte celou spodní část. Uvnitř je suchými zipy zajištěna vyjímatelná polstrovaná kapsa s příčkami pro uložení fototechniky. Kapsu si pro lepší viditelnost vyjmeme.

 vyjmuty-spodek.jpg

Příček je celkem pět - tři podélné a dvě příčné. Batoh ale skrývá ještě jedno překvapení. Dno mezi turistickou částí a fotokomorou je kompletně vyjímatelné!

vyjmuty-vnitrek.jpg

Po jeho vyjmutí se z batohu stává klasický dvoukomorový batoh (velká turistická komora a komora pro notebook). Výborně vymyšleno! Jednoduché a praktické. Nyní se pokusíme "nastrojit" vyjímatelnou polstrovanou kapsu.

spodek-plny-2-tela.jpg

Příčky umístěné v kapse jsme nijak nepřestavovali. Do pravé přední kapsy jsme umístili monofokální objektiv Canon 50/1,4 a do pravé horní zasunuli tělo Canonu EOS 5D MARK II s nasazeným plnoformátovým sklem CANON EF 24-70, 1:2,8 L. Do střední pozice se s přehledem vešel širokoúhlý objektiv CANON EF 17-40, 1:2,8 L a blesk CANON SPEDLITE 430 EX uložený v pouzdře. I při této "nadílce" Vám neustále zústávají volné dvě levé pozice. V pohodě zde umístíte teleobjektiv, nebo jako my - další tělo s nasazeným objektivem. Ještě Vám to připadá málo? Využijte upevňovací smyčky SlipLockTM pro upevnění dalších komponentů modulárního systému SlipLock na těle batohu.

Co říci na závěr? Tento batoh Vás jistě nezklame! Jeho větší rozměry Vám zajistí dostatečný prostor pro fototechniku i osobní věci, včetně drobného příslušenství. Na dlouhých cestách využijete kvalitní polstrování zad a popruhů. Prostě batoh pro aktivního fotografa.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
COMPUROVER AW - TEN PRAVÝ BATOH PRO KAŽDÉHO
MODERNÍHO FOTOGRAFA - DOBRODRUHA


CompuRover AW, mimořádně praktický tříkomorový fotobatoh, poskytuje
výjimečnou správu úložného prostoru pro digitální zrcadlovky, objektivy,
notebook, široké foto příslušenství i osobní výbavu

CompuRover AW - vnitřní rozměry (š x h x v):
horní univerzální komora:
32 x 18,5 x 32 cm
spodní foto komora:
29,5 x 17,5 x 21 cm
prostor na notebook:
29,5 x 4,8 x 47,5 cm

Objednejte si špičkový turistický fotobatoh!

Pro nastrojení turistického fotobatohu firmy Lowepro - Compurover AW jsme použili tuto fototechniku:

mini-cela-sestava-d5.jpg

Detailní popis této techniky včetně základních rozměrů můžete vidět zde:

Canon D5 s příslušenstvím

Pro rychlou orientaci Vám popíšeme z čeho se naše sestava skládá:

Plnoformátové tělo CANON EOS 5D MARK II s objektivem CANON EF 24-70, 1:2,8 L

 mini-d5.jpg

dále jsme do tohoto fotobatohu uložili širokoúhlý objektiv CANON EF 17-40, 1:2,8 L

 mini-17_40.jpg

a "dlouhé sklo" CANON EF 70-200, 1:4

mini-70_200.jpg

Tuto fotovýbavu jsme dolnili o blesk CANON SPEDLITE 430 EX uložený v pouzdře

 mini-blesk.jpg

a nakonec brašničku s filtry COKIN

 mini-cokin.jpg

Podrobný popis této fototechniky včetně rozměrů můžete vidět zde:
Canon D5 s příslušenstvím


Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.
CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2020 Fotobatohy · Počet návštěv: 1332178 (22965)