Lowepro - Pro Trekker 300 AW - Fotobatohy

Lowepro - Pro Trekker 300 AW

Nová generace profesionálních expedičních batohů legendární řady „Trekker“. Nová odlehčená konstrukce, nové materiály, nové ergonomické tvary, nové funkce. Toto píše ke svým novým batohům firma Lowepro. Pojďme se na něj podívat z blízka.

img_0101.jpg

img_0153.jpg

Na první pohled vypadá nový model společnosti Lowepro mohutným dojmem. Pocit z jeho nasazení na záda ale je opačný... Pojďme se podívat na tuto novinku konce roku 2009 podrobněji:

img_0110.jpg

Batoh působí velice solidním dojmem, materiál je kvalitní (od Lowepro se ani nic jiného neočekává...), zpracování je příkladné a propracovanost batohu zvyšuje laťku všem konkurentům...

Při prohlížení zavřeného batohu Vás jistě upoutají jeho ramenní a bederní popruhy, jakožto i celé záda.

img_0106.jpg

img_0107.jpg

Batoh je vybaven 8cm širokými, dokonale polstrovanými ramenními popruhy se dvěma kompresními smyčkami pro nastavení tuhosti uchycení batohu k tělu, ramenní popruhy jsou výškově nastavitelné. Ramenní popruhy jsou doplněny o výškově nastavitelný hrudní fixační pás s píšťalkou na jeho přezce.

img_0114.jpg

Bederní pás je robustní, ergonomicky tvarovaný, se smyčkami na připevnění příslušenství a dvěma kompresními pásky pro nastavení tuhosti uchycení batohu k bedernímu pásu. Celý bederní pás je odnímatelný.

img_0112.jpg

img_0113.jpg

Záda jsou ergonomicky tvarovaná a dokonale polstrovaná pěnovým materiálem se vzduchovými kanálky. Provedení zad zaručí kvalitní vyvážení batohu a rozložení váhy. Špička mezi turistickými batohy... Na tomto snímku si můžete všimnou dvou praktických lehkých páskových rukojetí z popruhové tkaniny na obou bočních stranách batohu.  Jsou vhodné např. při ukládání batohu do kufru automobilu.

img_0127.jpg

img_0128.jpg

Pro přenášení batohu v ruce slouží pogumovaná pásková rukojeť na horní straně batohu.

img_0117.jpg

Horní krycí víko batohu je uchycené čtyřmi fixačními pásky (na přední straně vybaveny rychlo přezkami) a je zcela odnímatelné a použitelné jako samostatná ledvina pro uložení drobné výbavy.

img_0125.jpg

img_0124.jpg

img_0149.jpg

img_0150.jpg

img_0152.jpg

Víko - ledvina - má dvě kapsy na vodotěsný zip a tunel pro uschování 3,7 mm širokého bederního popruhu ledviny na vnitřní straně. Po odpojení víka můžete přebytečné popruhy sepnout k sobě.

Po odejmutí horního víka si prohlédneme vnější vybavení batohu:

img_0119.jpg

Batoh je po bocích vybaven dvěma velkoobjemovými boční kapsami na zip, pro širokou škálu příslušenství.
Levá boční kapsa má sofistikované členění vnitřního prostoru - dvě polstrované kapsy na elektronická zařízení a dvě malé kapsičky na suchý zip pro uložení paměťových karet. Tyto malé kapsičky mají velice elegantně řešené rozlišovače - na víku každé kapsy se nalézají dvě malé klopy s označením prázdné a plné paměťové karty. Jejich vzájemným překrytím si jednoduše určíte, která karta je již zaplněná...

img_0144.jpg

img_0116.jpg

img_0115.jpg

 

Pravá boční kapsa je vybavena vyjímatelným nylonovým sáčkem pro uložení hydrapacku a doplněna průchodkou pro hadici hydrapacku.

img_0136.jpg

img_0130.jpg

Obě kapsy jsou doplněny z vnější strany tunelem z nylonové tkaniny vždy s dvojící délkově nastavitelných aretačních smyček s přezkami pro uchycení stativu, monopodu nebo jiných předmětů. Stejný tunel naleznete i na přední straně batohu, včetně dvou smyček s přezkami.

img_0133.jpg

protrekker300_left_equip2.jpg

Z čela pod tunelem naleznete velkou kapsu s odnímatelným lehkým pouzdrem na notebook. Pouzdro na notebook splňuje parametr „checkpoint friendly“ - při letištní kontrole není nutné vyndávat notebook z pouzdra.

img_0132.jpg

Prostor před pouzdrem na notebook můžete použít pro přenášení např. tiskovin do velikosti A4.

img_0156.jpg

V kapse umístěné ve dně batohu naleznete všitou pláštěnku pro ochranu v extrémních klimatických podmínkách. Součástí dna jsou dvě délkově nastavitelné kompresní smyčky z popruhové tkaniny s přezkami pro uchycení stativu, bundy, karimatiky apod.

img_0137.jpg

img_0138.jpg

Přístup do fotokomory nám umožňuje přední víko s robustním (heavy-duty) vodotěsným zipem YKK a třemi bezpečnostními kompresními pásky s přezkami. Hlavní fotokomora je vybavena sadou oddělovacích příček na suchý zip, které umožňují modulární přizpůsobení vnitřního prostoru fotokomory individuálním potřebám uživatele.

protrekker300_stuffed2.jpg

Fotoprostor pojme dvě DSLR Pro těla s objektivem (až 300mm), 4-5 dalších objektivů, blesk a fotopříslušenství. 

img_0139.jpg

Součástí vybavení fotoprostoru je malá taštička na zip pro uložení kabelů.

img_0145.jpg

Čelní stěna fotoprostoru je vybavena třemi síťovanými kapsami na zip pro uložení drobného příslušenství a dalšími čtyřmi pozicemi pro uložení paměťových karet s rozlišovači.

img_0142.jpg

img_0140.jpg

Jak jsme již výše psali, je batoh velice dobře zpracovaný a promyšlený do všech detailů. Celé to má jen jedno malé mínus - cenu.... 8 290,- Kč. Pokud ale chcete batoh na špičkové úrovni s jedinečně zpracovanými zády pro delší cesty, stojí tento typ za uvážení.

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

Pro Trekker 300 AW
Nejmenší ze 3 nových profesionálních expedičních batohů nové generace legendární řady „Trekker“. Nová odlehčená konstrukce, nové materiály, nové ergonomické tvary, nové funkce.

logo.gif

Historie kanadské společnosti Lowepro se začala psát v roce 1967, kdy její zakladatel Greg Lowe navrhnul a vytvořil první batoh s pevným interním rámem. Již v té době si Greg Lowe a jeho spolupracovníci jasně uvědomovali, co nejen profesionální fotografové, ale všichni příznivci fotografování nezbytně potřebují k ochraně své fotografické techniky: výrobky, ať už jde o batohy, brašny či pouzdra, které budou dostatečně pevné, budou poskytovat maximální ochranu uložené techniky, výrobky, které se budou zároveň dobře nosit a budou umožňovat snadný a rychlý přístup k uloženému fotografickému vybavení. Díky této filosofii a rovněž díky vysoké kvalitě a špičkovému designu všech svých výrobků je společnost Lowepro již více než 35 let předním světovým výrobcem fotobrašen, batohů, pouzder a fotopříslušenství. Staňte se i Vy členem celosvětového teamu Lowepro!

Batoh objednejte ZDE!!

protrekker300_sloupec.jpg

Větší varianty batohů této řady:

Pro Trekker 400 AW

protrekker400_left2.jpg

Pro Trekker 600 AW

protrekker600_left_equip1.jpg


Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.
CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2020 Fotobatohy · Počet návštěv: 1332178 (6052)