Marell Everest - Fotobatohy

Marell Everest

alert Obsah této stránky není aktuální. Níže uvedené informace jsou neplatné. Stránka je uchována pouze z archivních důvodů.

Chcete přenést veškeré Vaše foto vybavení, osobní věci a půlku šatníku? Ke všem těmto činnostem Vám bude zajisté dostačovat fotobatoh firmy Marell s příznačným názvem Everest. Už svou výškou 55 cm se řadí k těm největším z fotobatohů. I samotná váha je ohromující - 4,3 kg. Prostě pořádný macek.

marell-everest_01.jpg

Pojďme si tohoto velikána prohlédnout zblízka. Koncepčně je tento batoh koncipován jako dvoukomorový. Po odepnutí zipu se zhruba dvě horní třetiny batohu „zlomí“ a umožní přístup do dolní komory. Skrývá ale ještě jednu vychytávku, která podstatně zvyšuje jeho variabilitu. Celá dolní třetina se dá obvodovým zipem odpojit a získáte tak prostorný jednokomorový batoh a velkou fotobrašnu.

marell-everest_18.jpg

Ale postupujme zvenčí - dovnitř.

Při čelním pohledu uvidíme dvě kapsy nad sebou. Obě mají dvoujezdcový zip rozepínatelný pouze do 1/3 pravé strany. Nevím, proč jsou takto kapsy „hendikepovány“ ale při troše dobré vůle se to dá pominout.

marell-everest_09.jpg

Dolní kapsa je vybavena dvěma pružnými pásky, do kterých můžete uchytit krabičky kinofilmu a dvěma dalšími volnými kapsami.
(vnitřní rozměr kapsy: šířka 31 cm, výška 16 cm, hloubka 4 cm)

marell-everest_10.jpg

Horní kapsa je vybavena organizerem - jednou velkou volnou kapsou, dvěma menšími a dvěma pozicemi na psací potřeby. Na čelní straně prostoru je síťovaná kapsa na zip. V této čelní kapse jsme nalezli vložené příslušenství toho batohu - volně loženou pláštěnku a ramenní popruh, který lze připevnit k okům všitým do boků dolní části a po rozpojení batohu využít dolní část jako fotobrašnu s bederním popruhem.
(vnitřní rozměr kapsy: šířka 30 cm, výška 24 cm, hloubka 4 cm)

marell-everest_02.jpg

Na levé dolní straně batohu uvidíme kapsu s klopou na suchý zip (12 x 14 x 4 cm) nad ní je umístěna velká spona zajišťující dolní komoru (spony jsou samozřejmě na obou stranách). Za sponou je schováno oko pro upevnění popruhu fotobrašny.

marell-everest_08.jpg

Nad sponou je pak velká kapsa se stahovacím očkem. Do ní bez problému umístíte 1,5 litrovou PET láhev (rozměr kapsy je 17 x 9 x 9 cm)

marell-everest_06.jpg

marell-everest_07.jpg

Na pravém boku naleznete ve spodní části kapsu pro umístění nožek stativu a dva široké pásky s plastovými přezkami pro jeho upevnění.

marell-everest_03.jpg

marell-everest_04.jpg

marell-everest_05.jpg

Záda batohu jsou polstrovaná, ramenní popruhy jsou pevné a výškově seřiditelné. Nechybí ani výškově seřiditelný odpružený hrudní popruh. Na ramenním popruhu je zavěšena malá kapsička pro uložení mobilu nebo GPS. Batoh je vybaven i bederními popruhy. Celý batoh je možné přenášet za pevné madlo umístěné na horní straně batohu.
Pozorný pozorovatel si zajisté všimnul černých kovových ok všitých do hran zad batohu. Pokud odepnete spodní část batohu (foto brašnu), zajistíte zde dolní část ramenních popruhů.

Nyní si pojďme prohlédnout vnitřní prostory a jejich výbavu.

marell-everest_16.jpg

marell-everest_15.jpg

Po rozepnutí vodorovného zipu a dvou bočních jistících přezek se horní část batohu odklopí a umožní přístup do dolní fotokomory - fotobrašny.
(Vnitřní rozměry: šířka 31 x výška 17 x hloubka 23 cm)
Prostor obsahuje celkem osm variabilních polstrovaných příček, které Vám umožní rozdělit prostor nejen vertikálně, ale i horizontálně.

V horním víku je umístěna velká plochá síťovaná kapsa na zip.

marell-everest_12.jpg

Horní část batohu má kromě již zmiňované čelní kapsy další dva prostory. Po rozepnutí prvního dvoujezdcového zipu se nám zpřístupní velký organizér se sponami pro uchycení dokumentů na zadní stěně. Přední stěna je doplněna celkem pěti kapsami a třemi pozicemi na psací potřeby.
(Vnitřní rozměry: šířka 32 x výška 34 x hloubka 15 cm)

marell-everest_14.jpg

marell-everest_13.jpg

Druhý dvoujezdcový zip jistí velký foto prostor dělený polstrovanými příčkami. Dvě podélné Vám umožní uložit tělo fotoaparátu s nasazeným teleobjektivem, výrobce neopomenul přiložit dva jistící proužky pro zajištění tohoto dlouhého objektivu. Doplňkové objektivy a příslušenství můžete upevnit dalšími osmi příčkami. Na čelní straně foto prostoru naleznete dvě ploché síťované kapsy na zip.
Polstrování tohoto prostoru lze po rozepnutí vnitřního prostoru vyjmout.
(Vnitřní rozměry: šířka 30 x výška 34 x hloubka 5 cm)

marell-everest_17.jpg

Jak jsme již výše psali, je součástí batohu i velká pláštěnka proti dešti.

banner.jpg

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

logo.jpg

Profil firmy

Společnost MARELL byla založena v roce 1998 a jejím hlavním cílem je nabídnout zákazníkům širokou škálu vysoce jakostních produktů v oblasti fotografie, digitální techniky a reklamy. Digitální technologie pro naše klienty slouží zejména jako prostředek ke generování nových obchodních příležitostí a zvyšování konkurenceschopnosti.

Naše produkty podléhají přísným kontrolám kvality a jsou vyráběny v souladu s nejnovější legislativou EU. Servis je zajištěn v našem nově otevřeném servisním středisku. V současné době exportujeme do více než deseti evropských zemí.


edit Přidat komentář

Komentáře (4)

#4
balloon Da se v batohu prenaset laptop 17"?
Dekuji za info.
0
ronrogers
20. 02. 2017
ronrogers93 (at) yahoo.com
#3
balloon Dobrý den, ano, přepážky jsou plně variabilní, na suché zipy...
0
anonymní
24. 05. 2012
#2
balloon Dobrý den. Je možné s příčkami v batohu libovolně operovat (popřípadě je úplně vyndat)?
0
anonymní
24. 05. 2012
#1
balloon Dobry den
Da se v batohu prenaset laptop 17"?
Dekuji za info.
0
Odpověď: Dobrý den,
v tomto batohu se s přenášením notebooku nepočítá. Obsahuje sice plochou kapsu na dokumenty o rozměrech 32 * 34 cm, tam ale 17" NB neumístíte.
anonymní
28. 08. 2011
rdespe (at) seznam.cz
CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2020 Fotobatohy · Počet návštěv: 1320339 (5082)