Naneu Adventure K4L - opravdový přítel - Fotobatohy

Naneu Adventure K4L - opravdový přítel

Americká firma NANEU má fotografům stále co nabídnout. Design jejich fotobatohů je nápaditý, batohy jsou velice kvalitně zpracovány, promyšleny a dotaženy do nejmenších detailů.

k4l-1.jpg

Novinku - batoh Adventure K4L považuji za vlajkovou loď Naneu mezi fotobatohy střední třídy - nepočítám do této třídy batoh K5, jelikož tento je o třídu výše, spíše už v kategorii foto-krosna. Dolní komora je dostatečně prostorná pro bohatou fotovýbavu, horní komora je naprosto dostačující z hlediska prostoru pro osobní věci i k delším túrám nebo výletům. Pro turisty, kteří bez notebooku neudělají ani krok (případně pro ty, které stálé připojení k internetu živí, nebo potřebují nějakou zábavu pro drobotinu) určitě potěší prostorná polstrovaná komora, kde se bez problémů vejde notebook do úhlopříčky 17''. Pro ty, co notebook sebou na túru nepotřebují, využijí tuto komoru pro další spoustu věcí osobní potřeby.

k4l-8.jpg

k4l-14.jpg

Vyrábí se ve dvou barevných variantách - grafitová (ocelová šeď) a černá.

k4l-2.jpg

k4l-4.jpg

Batoh K4L má svého menšího bratra - typ Adventure K3L. Tento je velice podobný svému většímu a modernějšímu sourozenci, je však o pár centimetrů nižší a o něco "baculatější", neumístíte však zde notebook 17'', ale pouze do úhlopříčky 15,4''. Ve všem ostatním jsou oba batohy téměř totožné, samozřejmě včetně materiálu - voděodolnému balistickému nylonu.

k3l_k4l-1.jpg

Oba batohy mají stejně umístěnou dolní komoru pro fotovýbavu - kvalitně polstrovanou s množstvím polstrovaných variabilních přepážek a prostorem i pro relativně větší množství fotovýbavy, rozložení bočních í čelních kapes i zadní komoru pro notebook. Na přední straně dolní komory je kapsa na zip, která je dostatečně prostorná pro drobný materiál, jako jsou čistící potřeby, paměťové karty, náhradní baterie, nabíječka, kabely, apod.

k4l-13.jpg

Stejným způsobem mají oba batohy řešeny i připevnění stativu po otevření skryté výklopné kapsy v přední části batohu, kde se zasune spodní část stativu a jeho horní část je pak zajištěna řemínky s nastavitelnými přezkami.

k4l-9.jpg

V horní komoře se nachází standardní organizér - velká plochá síťovaná kapsa na zip v přední straně prostoru, pak dvě volné kapsy a pozice pro psací potřeby. Zadní stěna pak skrývá prostor s malým organizérem. Nad organizérem naleznete další zip s plochou kapsou.

Vzadu, za těmito kapsami, se nalézá třetí prostor - velká plochá kapsa, která pojme 17" notebook, případně dokumenty, knihy, nebo jiné osobní věci.

U obou uvedených batohů lze, pomocí suchých zipů, celé dno během okamžiku vyjmout, polstrovaný prostor pro fotovýbavu vytáhnout ven a spojit tuto horní komoru s dolní. Získáte tak standardní velký batoh s velkým prostorem a kapsou pro notebook pro chvíle, kdy nebudete potřebovat sebou brát fotovýbavu.

Ramenní popruhy a zádová část jsou dobře polstrované, doplněné o zkracovací popruhy. Samozřejmostí je odpružený a výškově seřiditelný hrudní popruh a bederní popruh s oky, pro připevnění dalšího příslušenství.

k4l-3.jpg

Součástí fotobatohu je pláštěnka z jedné strany tmavá, z druhé stříbrná (proti prudkému slunci nebo tepelnému záření) uložená v síťované kapse, kterou lze připnout k bederním popruhům. Pojme i malou PET láhev.

plastenka-cerna.jpg

Batoh je velice dobře zpracován, materiál je kvalitní, potěší spousta kapes a prostorů, stejně jako velikost všech tří komor a jejich variabilita. Prostě - pro turistu opravdový přítel.

Další parametry, videorecenzi, cenu a dostupnost je možno shlédnout ZDE (černý).

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

Pro tento batoh jsme použili následující fotovýbavu:

Tělo CANON 40D

canon-eos-40d-body-6561_3.jpg
Šířka těla je 145,5 mm, výška 108 mm. Hloubka v nejširším místě - to je v gripu - je 74 mm.

Základní objektiv
Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM

canon_ef-s_17-85mm_is_lens.png

Výška objektivu je 92 mm, jeho průměr v nejširším místě je 80 mm.

Teleobjektiv
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
canon-ef-70-300.jpg

Délka objektivu při ohnisku 70 mm - v transportní poloze je 100 mm, průměr cca 70 mm.

Blesk CANON SPEDLITE 580EX II


flash-canon-speedlite-580-ex-ii.jpg

Výška bkesku je 134 mm, šířka 76 mm a hloubka 114 mm.

Jako poslední jsme do "výzbroje" zařadili
videokameru SONY Legria HF200

hf200.jpg

Kamera má tyto rozměry:
70 x 62 x 124 mm

a kompaktní fotoaparát Canon PowerShot G7

canong7_1.jpg

jehož rozměry jsou: 106,4 x 71 x 42 mm

a samozřejmě sluneční clony k oběma objektivům.


Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.
CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2020 Fotobatohy · Počet návštěv: 1332066 (8890)