Pouzdra pro paměťové karty - Fotobatohy

Pouzdra pro paměťové karty

Kam s nimi? Skoro Nerudovská otázka... Ale vážně, kam ukládáte své paměťové karty? Patříte mezi ty, kteří vlastní fotobrašnu či batoh s integrovaným organizerem paměťových karet? Pokud ne, pořiďte si samostatné pouzdro!

Výrobci často opomíjejí potřebu uložit a hlavně rozeznat obsazené a prázdné paměťové karty. Jedno z nejelegantnějších řešení nabízí na svých nových batozích Pro Trekker firma Lowepro.

img_0144.jpg

Batohy obsahují několik pozic pro paměťové karty, umístěných jak v samotném fotoprostoru, tak v lépe přístupné boční kapse batohu. Tyto malé kapsičky mají velice elegantně řešené rozlišovače - na víku každé kapsy se nalézají dvě malé klopy s označením prázdné a plné paměťové karty. Jejich vzájemným překrytím si jednoduše určíte, která karta je již zaplněná...

img_0119.jpg

 Firma Hama u svého fotobatohu Defender (ale i u brašen stejné řady) dodává standardně pouzdro pro umístění paměťových karet. Poudro pojme až šest CF karet, nebo sadu tužkových baterií. Pouzdro je doplněno o přezku, kterou ho upevníte na červené lanko umístěné v turistickém prostoru. Jednoduše jej vždy najdete a hlavně - neztratíte! Výrobce neopomenul ani to, že by výměna karet z tohoto pouzdra obnášela poměrně pracné sejmutí batohu se zad a rozepínání celého batohu. Proto ramenní popruh vybavil malou kapsičkou na dvě CF karty. Velice příjemný doplněk.

velka-datova-kapsicka-s-baterkami.jpg

detail-mala-kapsicka-na-popruhu.jpg

velka-datova-kapsicka-v-hornim-prostoru.jpg

detail-mala-kapsicka.jpg

Firma Bagmaster taktéž neopoměla potřebu fotografa ukládat paměťové karty a organizér u typu BLACK ML 014 umístila do speciální čelní kapsy.

batoh01a.jpg

Jak vidíte na obrázcích, pojme kapsa s přehledem kromě karet i tužkové baterie nebo pouzdra s kinofilmy. Navíc jsou kapsy doplněny i barevně, pro lepší orientaci v kartách.

U typu RED ML015 se pro organizaci karet a příslušenství využívá horní plochá čelní kapsa. Zadní stěna je navíc doplněna o klasický organizer (doklady, psací potřeby, klíče....) Ani tady firma Bagmaster nezapoměla na fotografy fotící klasickou fototechnikou - jsou zde připraveny čtyři oka pro kinofilmy.

red-organizer1.jpg

Jako poslední Vám připomeneme expediční fotobatoh firmy Tamrac - Expedition 6. Kapsy s organizérem pro karty jsou dvě, umístěné na čele batohu. Tamrac využívá systém červených "vlaječek", které můžete po vložení zaplněné karty vytáhnout a označit tak danou kartu.

usi.jpg

Pokud Váš batoh či brašna neobsahují výše popsané možnosti uložení fotokaret, nezoufejte. Firma Hama nabízí širokou škálu pouder pro uložení drobného příslušenství.

Nejjednodušší a nejlevnější řešení nabízí typ 47152. Nabízí čtyři pozice velikosti CF karty ze síťovaného materiálu zpevněného gumkou. Celá brašnička se jistí suchým zipem. (Tento výrobek se již nedodává!!!)

00047152abb.jpg

img_0011.jpg

img_0016.jpg

Druhá brašnička vedená pod jménem Orlando je již vybavena zipem a má dvě pozice na CF karty a tři pružná oka, použitelná např. pro baterie. Dodává se ve třech barevných mutacích.

orlando_01.jpg

orlando_04.jpg

orlando_03.jpg

orlando_06.jpg
orlando_08.jpg
orlando_07.jpg

Poněkud větší možnosti uložení paměťových karet pak nabízí rozměrově přibližně stejná brašnička s označením 49916 MINI.  (rozměry 12,5 x 8,5 x 3,5 cm) Pojme až 10 paměťových karet (CF, SM, SDC, MMC, xD, Mstick).

img_0028.jpg

img_0032.jpg

img_0033.jpg

img_0037.jpg

img_0039.jpg

Jako další představíme typ označený číslem 49917 MAXI. Je to největší z představovaných pouzder - jeho rozměry jsou 20 x 12 x 3,4 cm cm. Pojme 20 paměťových karet (SD, MMC, xD, CF, SM), je vybaven prostorem pro CF adaptér, 4 ks AA baterií a třeba i USB klíčenku...


00049917abb.jpg

00049917awd.jpg

 

 Jako poslední Vám představíme pevné plastové pouzdro s názvem "Fancy". Do tohoto elegantního stříbrného pouzdra umístíte osm paměťových karet SD/MC. Karty jsou uloženy v samostatných pozicích z elastické měkčené - protinárazové náplně. Obal pouzdra vypadá na první pohled jako z nerezu, při doteku a bližším pohledu zjistíte, že se jedná o čirý plast, kryjící vnitřní stříbrnou vrstvu. Poškrábání stříbrné vrstvy a znehodnocení vzhledu pouzdra tak nehrozí.

00049915abb.jpg

00049915awd.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

Podrobný popis fotobatohu Lowepro
Pro Trekker 300 AW

protrekker300_sloupec.jpg

 

Podrobný popis fotobatohu
Hama Defender 170

defender-170-sloupec.jpg

  

Podrobný popis fotobatohu
Bagmaster RED ML015

red-ml015-sloupec.jpg

 

Podrobný popis fotobatohu
Tamrac Expedition 6

expedition-6-organizer.jpg

 

Pouzdra si můžete objednat zde:
orlando.jpg
Orlando

 

fancy-sloupec.jpg

 Typ Fancy


Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.
CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2020 Fotobatohy · Počet návštěv: 1332175 (14480)